Naše kompletní služby

Preventivní prohlídky

Prevence tvoří jednu z nejpodstatnějších složek lékařské péče obecně – o to více to platí v oblasti pediatrie, kde jsou preventivní vyšetření klíčová k zajištění nerušeného a zdravého vývoje dětí. Ačkoli pouhé poctivé navštěvování preventivních prohlídek v řadě případů nezaručuje absolutní zdraví, pečlivý přístup lékaře dokáže pomoci podchytit spoustu potenciálně nebezpečných chorob tak, aby bylo možné je včas řešit. V případě malých pacientů navíc existuje nespočet faktorů, které nám pomáhají určit, zda dítě roste a vyvíjí se normálním a zdravým způsobem.

Kalendář preventivních prohlídek Vám samozřejmě v ordinaci rádi poskytneme, stejně jako Vás o nadcházejícím termínu pokaždé budeme informovat. Pro orientaci nabízíme stručný přehled, kdy se na prohlídku s dětmi budete muset vydat: bezprostředně po narození (vstupní prohlídka), dále ve věku 14 dní, 6 týdnů, 3 měsíců, 4 měsíců, 6 měsíců, 8 měsíců, 10 měsíců, 12 měsíců a 18 měsíců.

Očkování

Ačkoli se o očkování dětí, především pak o tom povinném, které zahrnuje devět základních chorob, nepřestává diskutovat a mezi mnoha rodiči panuje nejistota o tom, zda je očkování dobrou volbou, v naší ordinaci považujeme povinné očkování za v zásadě pozitivní záležitost – a rádi Vám kdykoli poskytneme dostatek informací, abyste si mohli na problematiku utvořit vlastní názor. V současnosti v každém případě platí, že tzv. hexavakcína a očkovací látky proti třem dalším chorobám se aplikují povinně podle pevně stanoveného očkovacího kalendáře.

Abyste se v záplavě různě opakovaných dávek neztratili, budeme samozřejmě Váš očkovací rozvrh pečlivě hlídat. Budete-li mít zájem, nabídneme Vám v ordinaci i očkování nadstandardní, například proti klíšťové encefalitidě, chřipce, rotavirovým infekcím, planým neštovicím a dalším chorobám.                                                                                                                                                                             

Diagnostika a léčba onemocnění

V ordinaci zajišťujeme kompletní léčbu běžných dětských onemocnění, pro jejichž diagnostiku jsme plně moderně vybaveni. V ordinaci odebíráme krev i biologické materiály a přímo na místě pro Vás dokážeme provést vyšetření CRP nebo analýzu moči. V ordinaci máme k dispozici také možnost inhalační léčby.

Strep test

Test je bezbolestný, jedná se o klasický výtěr z krku. Výsledek testu během 4 minut přímo v ordinaci dětského lékaře.

Doplňkové služby

V rámci ordinace se snažíme přizpůsobit se maximálně potřebám svých pacientů, a proto jim vždy nabízíme služby, které jim budou sedět na míru. Po dohodě s rodiči nabízíme návštěvní službu přímo doma u pacienta, nastřelujeme náušnice nebo vystavujeme potřebná lékařská potvrzení.

Přístroje

  • Transkutánní bilirubinometr MBJ20
  • URITEX – přenosný močový analyzátor